Розвиток малого та середнього бізнесу

Регіональний фонд підтримки підприємництва у Миколаївській області

Контакти

 

Миколаївщина – чудовий край, багатий щедрими степами, мальовничими краєвидами, садами і виноградниками, унікальними оздоровчими можливостями, а головне працьовитими людьми.
 
Одну з провідних ролей у розвитку приватного сектору економіки, сталому економічному зростанні, створенні нових робочих місць, структурній перебудові економіки області та її зміцненні відіграє мале підприємництво.
 
На сьогодні динаміка показників розвитку малого підприємництва у Миколаївській області характеризується позитивними тенденціями.
 
Загальна кількість зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності зменшується та на сьогодні становить 82,2 тис. осіб, з них 26,6 тис. осіб – юридичні особи, 55,6 тис. осіб - фізичні особи-підприємці.
 
На сьогодні кількість малих підприємств становить 96,7% від загальної кількості усіх підприємств області.
 
Серед регіонів України за часткою малих та мікропідприємств в загальній кількості юридичних осіб – суб’єктів підприємництва Миколаївщина посідає перше місце.
 
Ними реалізовано продукції (робіт, послуг) на 16,2 млрд. грн., що становить 25,4% загальнообласного обсягу реалізованої продукції, виконаних робіт та наданих послуг.
 
Загальна кількість малих підприємництва у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення становить 87 одиниць, що на 2 одиниць, або майже на 2% менше цього показника минулого року. Але неможливо недооцінювати вагоме значення малого підприємництва у вирішенні економічних питань розвитку та проблем зайнятості населення в  області.
 
На цей час загальна кількість зайнятих у сфері малого підприємництва, яка складається із кількості найманих працівників на малих підприємствах, а також фізичних осіб-підприємців, становить понад 102,4 тис. осіб або 21,2% працездатного населення області.
 
Увага місцевих органів влади зосереджується на поліпшенні  інвестиційного клімату області. Миколаївською облдержадміністрацією проводиться  робота щодо залучення міжнародної технічної допомоги. Створення сприятливого підприємницького клімату є запорукою співпраці з донорськими організаціями та участі у міжнародних проектах.
 
20 травня 2014 року у Києві була представлена третя фаза Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який взаємодіятиме з місцевими органами влади, громадськими організаціями та приватним сектором по всій Україні з метою розвитку та впровадження ініціатив, що мають на меті покращення умов життя людей.
 
Як відомо, Проект фінансується Європейським Союзом (ЄС) і співфінансується та впроваджується Програмою Розвитку ООН (ПРООН). Він сприяє соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення системи спільного управління і сприянні реалізації громадських ініціатив по всій Україні. Третя фаза Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» буде впроваджуватися протягом 2014-2017 років із загальною сумою бюджету 23,8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) і ПРООН (800 000 євро).
 
У нашій області в результаті конкурсного відбору учасниками третьої фази є 9 районів: Доманівський, Снігурівський, Баштанський, Новобузький, Вознесенський, Кривоозерський, Жовтневий, Веселинівський та Очаківський райони.
 
Проект працюватиме, зокрема, у таких сферах:
- відновлення основних об’єктів соціальної та комунальної інфраструктури в галузі охорони здоров’я;
- охорона навколишнього середовища;
- управління водними ресурсами;
- підтримка дрібних фермерських ініціатив (у сільській місцевості);
- підвищення енергоефективності у багатоквартирних будинках.
Розпочато фінансування мікропроектів загальна вартість 8938,031 тис. грн., з них кошти, в районних бюджетах, - 1737,099 тис. грн.