Миколаївщина сьогодні

Шановні пані та панове!

 

Ми раді тому, що в останні роки значно зросла зацікавленість українських та іноземних компаній в розвитку свого бізнесу на території нашої області. Наш регіон, який славиться працьовитими людьми, унікальними природними ресурсами та значним виробничим потенціалом, відкритий до плідної і взаємовигідної співпраці з усіма партнерами в Україні та за її кордонами.

Миколаївська область – це регіон країни, що визначається потужною, багатогалузевою промисловістю. Промисловому розвитку області значною мірою сприяє вигідне природно-географічне положення та значний природно-ресурсний потенціал.

Так, зокрема, область має:
родючі ґрунти, що дало змогу розвивати високоефективне сільськогосподарське виробництво та сприяло розміщенню в області потужних підприємств різноманітних підгалузей харчової промисловості – молокопереробних (ПрАТ «Лакталіс Миколаїв», ТДВ «Баштанський сирзавод», ПАТ «Первомайський молочноконсервний комбінат»), олійно-екстракційних (ТОВ «Бандурський олійно-екстракційний завод»», ТОВ «Агропромислова компанія «Євгройл»), виноробних (ПАТ «Коблево»), з виробництва соків та нектарів (ТОВ «Сандора»), пива (Миколаївське відділення ПрАТ «АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА»), томатної пасти (ФГ «Органік сістемс» холдингу «Агрофюжн») та ін.;
вихід до Чорного моря, що свого часу стало важливим фактором формування в обласному центрі потужного суднобудівного комплексу (великі суднобудівні заводи – ВП «Суднобудівно-судноремонтний завод ТОВ «Нібулон» та ДП «Миколаївський суднобудівний завод» та низку інших потужних суднобудівних підприємств і науково-дослідних установ);
значні поклади корисних копалин, більшість з яких є сировиною для виробництва будівельних матеріалів. Найпоширенішим матеріалом є піски (будівельний (загальні запаси понад 77,6 млн. м3), силікатний (запаси понад 28,6 млн. м3), цегельна сировина (запаси обчисляються 35,2 млн. м3, суглинки для виробництва цегли (18,1 млн. м3) та вапняки. На півночі області поширені граніти, поруч із гранітами зустрічаються кристалічні породи, чарнокіти, мігматити, метабазити, аглопорити та гнейси. Запаси буто-щебеневої продукції (граніти, кристалічні породи, вапняки, гнейси, мігматити тощо) – обчисляються понад 550,0 млн. м3. На північному сході області також є родовища урану;
високий вітропотенціал та велика кількість сонячних днів (близько 300 днів на рік), що сприяє розвитку в області альтернативної енергетики. На цей час в області здійснює виробничу діяльність ВЕС у Березанському, Очаківському та Вітовському районах – ТОВ «Вітряний парк «Очаківський») та безліч об'єктів геліоенергетики різної потужності по всій області.

Туристично-рекреаційний комплекс представлений національним археологічним заповідником «Ольвія», національним природними парками «Бузький Гард», «Білобережжя Святослава», чорноморськими курортними зонами Коблеве та Очаків, регіональними ландшафтними парками «Гранітно-степове Побужжя», «Кінбурнська коса», «Тилігульський» і «Приінгульський», в яких щороку відпочивають сотні тисяч гостей з усіх куточків України та багатьох країн світу.

Інвестиційній привабливості Миколаївського регіону сприяє розвинена транспортна інфраструктура, науково-технічний потенціал та сучасні інформаційні та енергетичні мережі.

Однією із стратегічних задач соціально-економічного розвитку регіону є розвиток транспортно-логістичного комплексу Миколаївської області. Географічне розташування області на вході до внутрішніх водних шляхів, розгалужена потужна транспортна система, до складу якої входять всі види транспорту (залізничний, морський, річковий, автомобільний, авіаційний та трубопровідний), наявність судноплавних водних артерій – все це відіграє провідну роль для розвитку Миколаївського транспортного (інтермодального) вузла та дає можливість ефективного розвитку морегосподарського комплексу.

Відмінна особливість регіону - об'єднання декількох водних маршрутів – судноплавних шляхів в гирлах річок Дніпро та Південний Буг, які об'єднані в природне утворення Дніпро-Бузький басейн, і вихід через Бузько-Дніпровський-лиманський канал до Чорного моря.

Основою морегосподарського комплексу регіону є: філія «Дельта-лоцман» ДП "Адміністрація морських портів України", яке надає послуги лоцманського проведення суден в морських і річкових портах держави, а також є провідним підприємством у системі забезпечення безпеки судноплавства України в акваторії Чорного моря; Миколаївська філія ДП "Адміністрація морських портів України", ДП «Миколаївський морський торговельний порт», Філія «Ольвія» ДП "Адміністрація морських портів України", ДП «Стивідорна компанія «Ольвія», ТОВ «Порт «Очаків»; ДП «Миколаївський річковий порт» АСК «Укррічфлот»; великі приватні морські термінали: ТОВ СП «Нібулон», ТОВ «Миколаївський спеціалізований порт Ніка-Тера», Миколаївське підприємство ТОВ «Термінал-Укрхарчозбутсировина».

Портове господарство Миколаївщини має широкі можливості по перевантаженню і зберіганню таких вантажів: металопродукція, технічні засоби, тарно-штучні вантажі, зернові культури, наливні (нафтопродукти, меляса, різноманітні масла), навалочні (вугілля, залізорудна сировина, окатиші, фосфорити та ін.) тощо.

На сьогодні в області успішно реалізують інвестиційні проекти компанії зі світовим ім'ям: PepsiCo, Dyckerhoff, Groupe Lactalis, OREXIM, NOBLE Grop, «Bunge», ED&F Man Limited, Cofco Agri Ukraine та інші.

Сподіваємось, Ви також найдете на нашій землі надійних бізнес-партнерів