Стежками Миколаївщини( туристичні маршрути)

«Місто на Інгулі або легенди і таємниці старого Миколаєва»
Автобусно-пішохідна екскурсія по місту. На перший погляд – місто, як місто: суднобудівельні заводи, мости, причали, паркі. А якщо пройтися по старих вулицях, то можна упертися в кріпосну стіну. Звідки фортеця? Для чого і хто будував її в степах в кінці XVIII в.? А провали в старих льохах і прямо посередині вулиць – це не вади містобудування, а всього-лише. загадкові, багатокілометрові, таємничі катакомби. Хто будував їх і навіщо, і свідками яких історій були кам'яні зведення? І золота карета, і клади яничар, і староєгипетський храм під стародавнім курганом, і багато що – багато що інше оживе у Вашій уяві.
Під час екскурсії Ви відвідаєте відомий музей Суднобудування і флоту.
Проводи групи.

«Мармурові ангели печалі»
Пішохідна екскурсія. На старому Миколаївському некрополі, серед хащ бузку видніються мармурові особи ангелів. А нижче – склепи, каплиці, могили. У них наші предки миколаївці. Адмірали і генерали, градоначальники і композитори, художники і артисти, кадети, корнети, поручики. І під кожною могильною плитою – своє життя.
Некрополь – в перекладі із старогрецького – місто мертвих. Він ровесник нашого міста. Найстаріше поховання 1808 року – це могила грецького архієпископа Захара Петропуло. А поряд могили російських адміралів, учасників російсько-турецьких і Кримської війни, педагогів, лікарів, священиків миколаївських храмів. Уздовж стежин височіють пам'ятники почесним громадянам міста, статським радникам, міщанам, військовим. Біля церкви Всіх святих (1808 р.) – каплиця, в якій похоронені члени сім'ї Аркасів і один із засновників нашого міста М.Л. Фалєєв. Поряд під чорним мармуровим пам'ятників – могила героя битви бригу «Меркурія» з двома турецькими кораблями (1829 року) – А.І. Казарського. Трохи далі – барельєф на пам'ятниках артиста Імператорських театрів В. Лоськутова-максимова (1898 р.) і засновника церкви пастора Іоганна Поділу (1853 р.), засновника краєзнавчого музею С.І. Гайдученко (1922 р.) і каплиця ініціатора створення Харківського університету В.Н. Казарського.
Можна поклонитися могилам відомих музикантів – Г.Ф. Манілова і А.П. Погодаєва, оглянути місця поховань іноземців уродженців Франції, Німеччини, Польщі.

«Таємниці Миколаївських церков»
Автобусно-пішохідна екскурсія. До 1917 року в нашому місті було 45 церков. Серед них – православні церкви, католицький костьол, лютеранська кирха, єврейські синагоги. У храмах Миколаєва можна побачити чудотворні ікони і старовинні іконостаси, постояти у могил  засновників церков (вони похоронені в підвалах храмів), помилуватися розписами стін у відроджуваних соборах. 
…Декілька років тому в підвалі однієї з церков була виявлена труна: скелет жінки із залишками одягу, рука стискає хрест, зав'явший  букет з квітів. Хто вона і чому її поховали в глибокому підвалі?
…В період руйнування  храмів земля часто осідала під ногами людей і відкривалися таємничі підземні ходи. Куди вони ведуть? Навіщо храми будували над нами? Що було виявлене там, внизу?
…При ремонті храму на одній з ікон відмітили кульові отвори. У кого піднялася рука на святиню? І чому засновник католицького костьолу заповідав поховати себе в катакомбі під храмом? І як святий Микола врятував наше місто під час війни – все це Ви побачите і почуєте на екскурсії.

«Місто кам'яних левів»
Мало знайдеться в Миколаєві вулиць, де б не зберігся хоча  б один будинок із зображенням лева, величаві і вискалені, благородні і поблажливі, вони дивляться на нас вже третє сторіччя. Колись вони прикрашали парадний вхід в будинок знаменитих Аркасів: ця династія з Греції подарувала місту за всі роки його існування адміралів, педагогів, археологів, істориків і навіть композитора. Микола Миколайович Аркасов є автором і опери «Катерина» (по мотивах поеми Т.Г.Шевченко) і чудової книги «Історія України-Русі». Звідки узялися кам'яні леви на головній площі і взагалі – чому Цареві звірів сподобалося в м. Миколаєві? Про це Ви дізнаєтеся  під час автобусно-пішохідної екскурсії по м. Миколаєву.

«Будинок Дерібаса в Миколаєві або іноземці на берегах Інгулу»
Автобусно-пішохідна екскурсія. Всі знають: головна вулиця в Одесі – Дерібасівська, а морський порт одесити назвали на честь Деволана. І палац на Приморському бульварі належав графові Воронцову. Може досить про Одесу? А якщо ми покажемо Вам будинок Дерібаса у нас, і місця, де жили і працювали консули з 12 країн світу?! І не забудемо при цьому про адміралів А.С.Грейга, фон Глазенапе, графа Тотлебене і маркізу де Траверсі. А ще розповімо про знаменитих німецьких лікарів і англійських садівників і про многих-многих інших. І уявите, що Миколаїв – це не «маленька Європа»!

«Дореволюційні мільйонери Миколаєва»

Автобусно-пішохідна екскурсія по місту. Всі чули про одеського підпільного мільйонера Корейко. Всі люблять слухати про багатство і тим більше хочуть самі стати мільйонерами. А до революції вони – таки були у нас! І багато! Навіть одна з вулиць називалася «Банківською». А таємні валютні операції, а шикарні махінації, а які пограбування і банків і ювелірів, і багатих мадам! Якщо Ви ще не мільйонер – так послухайте за інших!

«Рафтінг на бугських порогах»
Переїзд в с.Мигія.
Екскурсія по ландшафтному парку, біосферному заповіднику «Гранітно-степове Побужжя» - вас чекає знайомство з пам'ятниками і подіями періоду Запорізької Січі: козацькі зимовники, кам'яні хрести на могилах запорожців, історії і легенди краю.
Переїзд до місця сплаву. Освоєння навиків техніки і тактики сплаву. Спуск на рафті (надувне безкаркасне судно) у супроводі досвідчених інструкторів. Проходження порогів і шивер.
Після сплаву, на облаштованій лісовій поляні,  вас чекає справжній козацький обід.
Відпочинок, купання, катання на конях і інші задоволення.
Повернення в м. Миколаїв.
Проводи групи.

«Заповідна Вознесенщина»
Виїзд з Миколаєва.
Прибуття в г . Вознесенськ . Оглядова екскурсія по місту з відвідинами:  парка ім. М.Островського, де розташована визначна пам'ятка історії і архітектури, так звана Ротонда, яка була побудована до приїзду Миколи І у 1837 г; православного храму княгині Ольги; історичного місця на виїзді з міста Вознесенська де був застрелений Мойша-Яков Вольфович Вінницький, тобто легендарний Мішка Япончик.
Переїзд в с. Актовий. Екскурсія по каньйону: Арбузінський каньйон, «Сплюндрований рай». Піша прогулянка по Актовському каньйону. Каньйон – це провал серед голого степу, гранітна пропасти в кристалічному щиті, на дні якої дзюрчить річка Мертвовод.
Переїзд в Трикратськй ліс. Він складається з двох урочищ: "Васильова пасіка" і "Лабіринт", цей ліс був посаджений в 70-х роках ХІХ століття графом В.П. Скаржинським. Густа гущавина, нагромадження скель, потоки з холодною кристально чистою водою роблять це місце казково прекрасним. Пішохідна екскурсія по лісу.
Відпочинок, пікнік під дубом.
Виїзд до Миколаєва.

«Подорож по «Савані»
Виїзд з Миколаєва.
Прибуття на страусину ферму «Савана» с.Ставки. Вас чекає дивовижна розповідь про світ африканських страусів, ви зможете побачити повний цикл розвитку страуса від яйця в інкубаторі до дорослого птаха. Також на території ферми, в безпосередній близькості від птахів, знаходиться поле для міні-гольфу, гра в який доставить масу задоволення і дітям, і дорослим.
Вільний час – фотографії на пам'ять, придбання сувенірів, відпочинок.
Від'їзд до Миколаєва.

«Диво степу» на берегах Інгулу»
(Свято-михайлівський (Пелагеївський) жіночий монастир)

Виїзд з Миколаєва.
Приїзд в с.Пелагеївку. Ви відвідаєте найвеличніший і самий багатостраждальний Храм в наший області, зведений ІсідоромДуріліним на згадку про свою улюблену дружину Пелагею, раптово і трагічно втраченою.
 Славу йому склали дивовижна історія, унікальна архітектура, неповторна природа. У монастирі знаходяться дві чудотворні ікони: ікона Володимирської Божої Матері - мироточила двічі в 2000-му і 2004 року, ікона XVI сторіччя із зображенням страждань Ісуса Христа, пошкоджена часом, почала проявляти раніше не видимі для людського ока деталі малюнка.
Екскурсія по регіонально-ландшафтному парку «Приінгульський».
Від'їзд до Миколаєва.

Очаків і легендарна Ольвія
Виїзд з Миколаєва.
Приїзд в  національний історико-археологічний заповідник «Ольвія». Місто стародавніх греків чекає Вас через 2,5 тисяч років. Вузькі вулиці і будиночки, храми, музей, склепи, води лиману – хороший рецепт для щастя.
Обід (сухий пайок).
Переїзд в м. Очаків. Оглядова екскурсія по місту по вулицях якого ось вже 700 років ходять люди. Це в нім знаходилася фортеця імперії Османа, це тут розвернулася битва за вигнання турок в грудні 1788 року під керівництвом А.В.Суворова. І сьогодні ще видно рови фортеці, а на місці стародавньої мечеті – православний храм. Відвідини музею ім. Судковського.
Від'їзд до Миколаєва.

«Дорогами військової слави»
Виїзд групи з Миколаєва.
Переїзд в музей ракетних військ стратегічного призначення.
На території бази Ви побачите зразки ракетних двигунів, автомобілі-ракетовози, паливозаправники для ракетного палива, макет ядерної боєголовки, а також ракети Р-12 (та сама, що зіграла ключову роль в Карибській кризі 1961 року) і РС-20 В (SS-18 "Satan"). У казармовому приміщенні Ви ознайомитеся з побутом воїнів-ракетників, Вам розповідять про запуски міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), а також познайомлять з етапами бойового шляху 46-ої ракетної дивізії.
Від'їзд.
Відвідини музею бойової техніки просто неба - м. Южноукраїнськ.
Повернення до Миколаєва.

«Екологічний та барвистий Південний Буг»
Річка Південний Буг, долина якої утворює гранітний каньйон з висотою скель до 50-ти метрів, включає безліч живописних островів, порогів, багатий рослинний світ і входять в Національний природний ландшафтний парк «Бузький Гард». На території парку росте 900 видів рослин, 48 з них охороняється Законом, 24 - внесені в друге видання Червоної книги України, 4 - в Європейський Червоний список рослин і тварин. Екскурсія буде цікава для всіх, хто хоче спробувати екстремальні види туризму, річка Південний Буг представляє особливе значення – тут залишилися пороги в їх первинному вигляді (сплав на байдарках і катамаранах), а також є гранітний каньйон завглибшки близько 80 метрів (прекрасне місце для заняття альпінізмом).

Екскурсія по Гранітно-Степовому Побужжю
Маршрут бере початок на в’їзді в село Мигія біля затопленого кар’єру, пролягає через річкові схили до оглядового майданчика і спускається вниз по схилу до річки Південний Буг, де знаходиться обладнане місце відпочинку. Вздовж русла річки Південний Буг можна спостерігати річкові схили, на яких представлені типові степові, лісостепові, наскельні види рослин та види, занесені до Червоної книги. Прибережно-водна рослинність річки відіграє важливу роль в очищенні води від забруднення: через зарості водно-болотних рослин відбувається механічна фільтрація (осадження) мінеральних часток. Річка завжди приваблює нас своєю прохолодою, затишком та ліричною красою краєвидів. Тут група екскурсантів розміщується для відпочинку на обладнаній галявині. Після відпочинку група рухається до місця стоянки автотранспорту.

Мальовничими берегами Південного Бугу
Весь маршрут екскурсії пролягає по території національного природного парку „Бузький Гард”. Навпроти старту знаходиться острів „Великий Мигійський (Садовий, Болгарський)”. Далі можна побачити острів „Кінський (Зміїний)”. Зліва від нього знаходиться поріг „Інтеграл”, а прямо – „Червоні ворота”. Рух продовжується повз острови „Зелений”, „Щурів”, „Ониськів”. Далі на шляху знаходиться острів „Вільховий”, де знаходиться і „Вільхова” скеля, що височіє з лівого берегу річки. Далі на шляху посеред річки виникає величезний камінь – скеля „Слон”, а з лівого берегу до нього прилягає плаский камінь „Крокодил”, утворюючи тиху затоку, зручне місце для відпочинку та купання. На останньому відрізку маршруту течія спокійна, русло розділяється на два рукави островом, який потрібно оминати, рухаючись праворуч. На лівому березі річки закінчується маршрут.

Трикрати
Село Трикрати - одне з найстаріших сіл Вознесенського району, яке започаткував граф В.П.Скаржинський, отримавши землі в своє володіння. Віктор Скаржинський на території села став розбивати сади, щоб розтопити серце коханої, порадувати, здивувати, захопити, які пізніше перетворилися в Трикратський ліс. Кожне деревце, кожна травинка були посаджені Скаржинським з величезною любов'ю до своєї жінки, тому в лісі відчуваються добрі, теплі і позитивні відчуття.
Недалеко від села Трикрати знаходиться Актовський каньйон (Малий Крим) - унікальний природний комплекс лісової та водної екосистеми у поєднанні з величчю скель та гранітних валунів. Глибокий каньйон і долина славиться не тільки своїм вражаючим тваринним і рослинним світом, а й прекрасними пейзажами, створеними природою. Тут ви можете побачити Камінь Диявола, Мармурове поле, Долини конвалій і тюльпанів, підземне джерело, що плаче і Печеру стародавньої людини. Кожен може знайти стародавній камінчик на пам'ять: вони тут розсипані, як дорогоцінні скарби. А той, хто знайде з наскрізним отвором - не буде хворіти, не буде бояться життєвих випробувань. І буде щасливою людиною. Адже і земля тут, і каміння особливі.